TIP: zvolte si v nastavení týmu jeho barvu.
 • Obnovit
 • Colegio

  Dobrý den, Pavlíno,
  díky za Váš dotaz - aktuálně jsou v Colegiu tyto možnosti:

  - úkol můžete přiřadit jedné konkrétní osobě (díváme se na to tak, že zodpovědným za konkrétní úkol může být v jeden okamžik, vždy jen jeden člověk. Pokud se úkol skládá z více činností, je dobré používat tlačítko "předat", čímž lze úkol přeřadit na někoho jiného. Osvědčilo se nám pak uvnitř úkolu komunikovat pomocí komentářů)

  - úkol můžete přiřadit celému týmu - pak dojde informace o něm všem v týmu a někdo si jej může převzít a řešit jej.

  - s nápadem přiřadit úkol osobě, která ještě není v Colegiu si již nějakou dobu pohráváme a líbí se nám.

  Budete-li souhlasit, napište mi prosím na colegio@colegio.cz vaše telefonní číslo, rád bych s Vámi více prodiskutoval detaily Vašich otázek,
  děkuji, 
  Martin Zedek,
  za tým Colegio.cz
 • Pavlina Solcova

  Při vytvoření úkolů v projektech nelze zadat úkol více než jedné osobě.  Pokud se jedná o moji neznalost, jak to udělat, prosím o návod jak. Pokud to není v Colegiu nastavené, prosím o vylepšení. Pozn. v praxi ukol v projektu muze byt zadan vice osobam vcetne osoby, ktera neni v Colegiu (jen pro informaci tymu v Colegiu), coz take neni mozne udelat = pridat do ukolu jmeno osoby nejsouci v Colegiu. 

  Zdraví, Šolcová
 • Colegio

  Dobrý den,
  díky za námět. V rámci jednoho týmu zatím události barevně oddělovat nelze. Nicméně, již nyní, pokud si v Colegiu zřídíte organizaci (nebo svůj tým na organizaci převedete), můžete si pro jednotlivé projekty v rámci organizace zakládat týmy a události každého týmu uvidíte jinou barvou. Vypadá to pak přibližně takto: http://www.colegio.cz/_common/img2/slideshow/apps4.png?faff22f3f2
  Díky, hezký den,
  Martin Zedek
  Colegio.cz
 • Filip Tvrdek

  Dobrý den,
  v kalendáři mi chybí možnost rozdělit události do kategorií a barevně odlišit. Je k tomu třeba placená verze?
  Díky
 • Colegio

  Pavlíno, ještě jednou díky za upozornění. Tlačítko jsme posunuli výš, aby byl text viditelný celý.
  Pokud by vám zůstávalo na stejném místě, použijte napoprvé kombinaci kláves Ctrl+F5, aby se načetlo znovu. Pak už ho prohlížeč bude zobrazovat na novém místě vždy.
  Pokud by vás napadlo jakékoli další vylepšení, určitě dejte vědět.
 • Colegio

  Díky moc za připomínku, Pavlíno.
  Takové chování tlačítka skutečně není úplně šikovné. Něco s tím určitě uděláme.
  Příjemný květen.
  Ellen
 • Pavlína Omastová

  Dobrý den,
  v okénku pro psaní příspěvků do diskuzí mi překáží tlačítko "vložit příspěvěk" - zakrývá konec prvního řádku a já si nemůžu zkontrolovat, co jsem napsala. Nešlo by prosím posunout?
  Děkuju,
  Pavlína
 • Colegio

  Dobrý den, Petře,
  děkujeme za reakce.
  Co se týče editace souborů přímo v Colegiu. Zkuste prosím použít poznámky - ty přímo k editaci textu uvnitř Colegia slouží. Jsou dostupné v aplikaci dokumenty pod tlačítkem poznámka. Poznámku lze upravovat nebo komentovat, takže hned všichni vaši kolegové uvidí, že se něco změnilo. Jinou věcí jsou dokumenty typu .doc a .xls.  U těch je problém, že žádný online editor (a moc jich k dispozici není) neumí zobrazit 100% formát dokumentu, vždy je to kompromis. Neradi bychom dělali polovičaté řešení, proto .xls a .doc budou asi ještě dlouho k editaci jen v počítači. Na druhou stranu zvažujeme alespoň zavedené náhledu těchto office souborů. Postupně se budeme snažit vylepšovat poznámky, aby pokryly většinu běžných potřeb v týmu (poznámky ze schůzek apod.)

  U kalendáře je to tak, že vždy událost jde všem v daném týmu. V detailu události je pak možné ji přijmout, připojit komentář. (je potřeba použít detail v aplikaci kalendář, na přijetí události z rychlého přehledu pracujeme). Máte li více pracovních skupin, je dobré si pro každou založit tým - pak vše relevantní (kalendář, soubory, atd.) je dostupno jen těm, kterých se to týká - to je základní princip týmů v Colegiu. Pro lepší přehled i pohodlí se pak vyplatí založit organizaci a týmy mít v ní...

  hezký den,
  Ellen • Petr JAKL

  Dobrý den,
  u události mi chybí možnost přidat účastníky schůzky a v kalendáři informace kdo z členů týmu se schůzky účastní.
  Díky za reakci.

  PJ
 • Petr JAKL

  Dobrý de,

  chybí mi možnost otevřít, upravit a uložit soubor přímo v Colegiu bez toho, aby musel být soubor nejdříve uložen na disk v PC a následně po úpravě zpět nahrán.
  Díky za reakci.
  PJ
 • Zu Šrůmová

  Dobrý den,

  vím, že to už tady zaznělo, ale mám taky připomínku k pozvání nového člověka do týmu - nešlo by  to udělat automaticky tak, že když je ten e-mail nový (tj. není na něj registrován účet), skočí to rovnou na zakládání nového účtu (s nějakými zadními vrátky typu "účet už mám")? Bylo by to podle mého srozumitelnější. Nebo tam nějak napsat:

  "Byl jste pozván do týmu bla bla bla, abyste se k němu mohl připojit, potřebujete mít v Colegiu účet." -> Přihlásit se již založeným účtem  / -> Založit účet.

  Nejsou tu také nějaké úkoly ve smyslu moje osobní upomínky, ideálně vázané na nějaká data? Jde mi o to poznamenat si nějakou práci, kterou nemohu udělat teď a tady, ale nejde o nějaký týmový úkol, který by byl důležitý pro ostatní. Možná by stačil akorát poznámkový blok...

 • Colegio

  Dobrý den, Honzo,

  děkujeme za nápady k úkolům. Pro lepší úkoly máme od vás hlasů asi nejvíce - budeme se snažit v průběhu září alespoň některé novinky v úkolech zpřístupnit

  hezký den,
  Ellen  

 • Jan Pokorný

  vypadá to pěkně, hodilo by se řazení úkolů do kategorií, např. chci pracovat na úkolu A) a v něm udělat 5 menších úkolů a)-e)

  také by se hodila prioritizace

 • Colegio

  Dobrý den Libore,

  připojuji ještě tip k filtrování úkolů - pokud zvolíte záložku všechny úkoly, u každého jména můžete vidět symbol lupy.
  Na tu stačí kliknout a vyfiltrují se vám úkoly pouze pro danou osobu.

  Hezký den, 
  Ellen

 • Colegio

  Dobrý den Libore a Zdeňku,

  děkujeme za připomínky k úkolům. Rozumíme, že vás to páli, pokusíme se alespoň něco z toho přidat v blízké době.

  Libore, co se týče workflow - poté, co úkol vyřešíte (kliknete na dokončit) - úkol se převede do stavu "hotovo"
  následně má zadavatel u něj volby "OK" pro uzavření nebo "Ne" pro opětovné otevření.

  Hezký den,
  Ellen 

 • Zdeněk Vacek

  Dobry den.

  Dost zasadne cislovani v ukolech. Nemam tak prehled o tom kolik je zadanych ukolu a zhorsuje to i orietaci v nich. Pomohlo by nejake databazove ID nebo alespon nejaky sekvencni cislovac.

  S pozdravem Zdenek VACEK

 • Libor Ondrušek

  Dobry den.

  Dost zasadne chybi filtrovani v ukolech. Nedokazu vyfiltrovat napr. ukoly kolegy, ktery onemocnel apod.

  Take flow ukolu by melo byt trochu lepsi. Napr. chybi stav zkontrolovano, uzavreno.

   

  S pozdravem Libor Ondrusek

 • Colegio

  Dobrý den, Miroslave,

  děkujeme za dobrý nápad. Aktuálně připravujeme aplikaci kontakty a na ní chceme později navázat další aplikace. Až budou k dispozici, předpokládáme v horizontu měsíce, budeme rádi, když nám napíšete, jak se vám používáji a co byste třeba rád zlepšil.

  díky, hezký den,
  Ellen

 • Miroslav Tesarczyk

  DD, hodil by se adresář firem. Firmy v adresáři by se následně dali přiřadit k taskum, což by umožnilo COLEGIO používat také pro obchod :) TIP: pipedrive.com

 • magdalena kracik storkanova

  cus, mam vyplnene mozaikovani do konce skolniho roku - jen jedno prani a doporuceni k nasi nove ceste - barevne bych oddelila co se kona v havlickovce a co v novem atasu, at to nevypada, ze se kryjeme s animaci a tak. diky a mnoho zdaru, ellen.

  M

   

   

 • starší...