Tisková zpráva k 1. roku Colegia

Colegio má rok. Šíří ho hlavně neziskovky.

Po roce od spuštění používá Colegio už více než 170 organizací a týmů z různých koutů republiky.
Úkolovník, kalendář, diskuse, úložiště souborů, kontakty… Spojení nástrojů na týmovém webu je prostě pohodlné a rychlé. V příštích měsících se chtějí tvůrci Colegia věnovat zejména dalšímu zkvalitňování svých služeb.

„Někdejší složité nástroje, které bylo třeba náročně instalovat a udržovat, to už se přežilo,“ říká autor myšlenky Colegia, Petr Vítek. „Lidé si zvykli, že cokoli potřebují, získají na pár kliknutí. Během minuty. Tak proč ne celý systém na organizaci práce či zábavy?“

Colegio zahájilo ostrý provoz přesně před rokem – 1. října 2012. A bez reklamy či velké mediální pozornosti se začala adresa www.colegio.cz sama šířit. Čistě předáváním dobré zkušenosti mezi lidmi. Tomu napomáhá i příznivá cenová politika. Přes rozsáhlé možnosti, které Colegio nabízí, je cena pro organizaci se všemi týmy jen 200 Kč měsíčně.

Vedou neziskovky

Colegio si oblíbily zejména neziskové organizace nebo týmy lidí pracujících vzdáleně na společných projektech. I díky jejich nápadům a potřebám pokračovalo Colegio v rozvoji nových služeb. Přibyl například nástroj pro správu kontaktů, práci s Datovou schránkou, vytváření poznámek ze schůzek přímo v úložišti souborů nebo lepší možnosti nastavení mailových upozornění na nové aktivity kolegů.

Po roce vývoje se teď Colegio rozhodlo věnovat zdokonalení ergonomie celé služby. „Hodně jsme toho vytvořili. A mnohé věci bychom chtěli po prvních zkušenostech ještě více vylepšit. V létě jsme navíc mnohé uživatele obtelefonovali a některé organizace i osobně navštívili. Z našich a jejich podnětů vznikl plán, co v příštích měsících zjednodušit, zrychlit, usnadnit. A pak začneme zase přidávat novinky,“ líčí plán Martin Zedek, společník Colegia a produktový manažer.

Colegio je hlavním produktem české společnosti Colegio Solutions s. r. o. Jejím cílem je usnadňovat koordinaci firemních ale i zájmových aktivit. Hlavní službou společnosti je právě webový systém Colegio poskytující ucelenou sadu nástrojů, které pomáhají lidem rychle a efektivně realizovat své společné cíle.


Vaše Colegio